4 грудня 2018 року в межах акції «16 днів проти насильства» працівники Центральної районної бібліотеки Строкань Л. Л. та Авруцька Л. В. запросили практичного психолога Баль О. В. та студентів 222 групи спеціальності «Дошкільна освіта» Матвієнко А., Шведченко Ю., Пономаренко К., Солошенко М., Левицького С., Харченко Н. до співпраці в рамках тижня права. В межах заходів, ініційованих ЦРБ для юних читачів, якими стали учні 8-9 класів ЗОШ №4 м. Лебедина та ЗОШ села Межирич, студенти підготували та провели годину спілкування «Толерантність – шлях до миру!

 

30 листопада 2018 року було проведено акцію "Біла стрічка", до якої долучилися усі учасники освітнього процесу. Ініціатори акції, психолог О. Баль, викладач психолого-педагогічних дисциплін В. Таран та студенти 222 групи мали на меті привернути увагу учасників акції до проблеми насильства у сучасному суспільстві. В ході акції організатори пропонували всім, хто проти будь-яких форм насильства стосовно жінок, висловити свій протест, закріпивши білу стрічку на плакаті, на паркані коледжу, та прийнявши повітряну кульку із символічною білою стрічкою.

 

28 листопада 2018 року в рамках акції «16 днів проти насильства» практичним психологом Баль О. В. та студентами 222 групи була проведена година спілкування для студентів 531, 211, 222 групи спеціальності «Соціальна робота» та «Дошкільна освіта» «Насильство: про це варто знати».

 

24 жовтня практичним психологом Баль О.В., студенткою 241групи Филь І. та студенткою 222 групи Солошенко М. було проведено форум думок «Ціною власного життя» для студентів 222, 221 231 груп. Форум мав на меті привернути увагу присутніх до актуальної на сьогоднішній день проблеми українського суспільства – проблеми торгівлі людьми.

В ході форуму студенти поглибили знання про види сучасного рабства, способи вербування людей на продаж та способи використання (форми експлуатації) людей за кордоном.

Студенти були включені в активні форми роботи у підгрупах: аналіз ситуацій та історій з життя, визначення рис характеру та зовнішніх ознак людей, що задіяні в ланцюжку работоргівлі, розробка порад для людей, які від’їжджають навчатися чи працювати за кордон.Під час  форуму студенти мали можливість переглянути відеофільм «Життя на продаж», роль ведучої в якому виконала популярна співачка Джамала, і який познайомив присутніх з життєвими історіями різних людей, що потрапили до тенет торговців людьми, навіть не підозрюючи про небезпеку, яка чекала попереду. Наприкінці зустрічі присутні отримали буклети, які містять інформацію про те, як захистити себе і не потрапити до рук торговців людьми під час поїздок за кордон.

Про підсумки акції "Творимо культуру миру разом"

В рамках декади циклової комісії викладачів дошкільної, соціальної педагогіки, психології та окремих методик КЗ СОР «Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка» викладачами О. В. Баль, В. О. Таран та студентами 222 і 231 груп було ініційовано акцію «Творимо культуру миру разом». Студенткою 231 групи  Крикуненко М. для дітей старшої групи ЗДО «Калинка» було проведене заняття «Наше місто прагне миру». У ході заняття діти виготовили сердечка-символи, для  воїнів ООС, щоб вони зігрівали їхні серця і оберігали  та  свідчили про бажання дітей жити у мирній країні.
Студенти 222 групи на майстер класі, який провела Юлія Вікторівна Нездоймишапка, керівник гуртка РБДЮТ, виготовили обереги – ляльки мотанки, в які вклали  частинку своєї любові до воїнів,  яким вони адресували ці обереги. В ході акції студенти 231 групи зібрали кошти, на які придбали подарунки до Дня захисника Вітчизни для воїнів ООС. Обереги, подарунки, фотографії було надіслано нашим захисникам до Луганської області і вони вже дійшли до пункту призхначення. Нехай обереги, зроблені нашими руками, оберігають воїнів-захисників!

 П'яті обласні Педагогічні Читання «Сім’я – лоно культури людства»

Педагогічна майстерня "Дитина - це свято, яке поки що з тобою"

 

«Насильство: про це варто знати!»

 

12 грудня 2017 року в рамках акції «16 днів проти насильства» практичним психологом Баль О. В. та студентами 241 групи була проведена година спілкування для студентів 511, 211, 222 групи спеціальності «Соціальна робота» та «Дошкільна педагогіка» «Насильство: про це варто знати».

 Година спілкування мала на меті посилити інформаційно-просвітницьку роботу, яка направлена, в першу чергу на розширення та поглиблення знань про всі види насилля (психологічне, сексуальне, економічне, фізичне); привернути увагу студентської молоді до актуальної на сьогоднішній день проблеми подолання насильства у сімї і жорстокого поводження з дітьми, а також донести до присутніх розуміння того, що насилля є порушенням прав людини.

 В хоі години спілкування було наголошено на тому, що останнім часом особливо гостро постала проблема булінгу та кібербулінгу, на яку потрібно звертати увагу психологам, педагогам, батькам. Кібербулінг може призвести до депресії, знервованості, небажання займатися діяльністю. Тож під час зустрічі студенти розширили свої знання про види кібербулінгу, переглянули цікаві відеоролики що до даної проблеми, розробили поради для молоді «Як захистити себе в мережі Інтернету»

  На завершення роботи студенти поділилися своїми думками, як можна захистити світ від всіх форм насильства, щоб зберегти честь і гідність людини.

 

 

 

Акція «Біла стрічка»:

 співпрацюємо з Центральною районною бібліотекою для дорослих

 Впродовж останніх років з 25 листопада по 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства», в рамках якої у ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка» проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї. 

 5 грудня 2017 року в межах акції «16 днів проти насильства» працівники Центральної районної бібліотеки Строкань Л. О. та Авруцька Л. В. запросили практичного психолога Баль О. В. та студентів 241 групи спеціальності «Дошкільна освіта» Волошину Ю., Сулигу О., Сухоіваненко А., Рисенко Н., до співпраці. В межах заходів, ініційованих ЦРБ для юних читачів, якими є учні 8-9 класів, студенти підготували та провели годину спілкування «Скажи насильству: «Ні»!

 Протягом зустрічі студенти педагогічного училища розширили уявлення присутніх про види та форми прояву насильства, надали інформацію про те, як можна молоді захистити від насильства себе, свою гідність, честь і свої права. В ході роботи учні переглянули цікаві відео фрагменти, розробили поради «Як захистити світ від насильства», отримали знання про кібербулінг та про те, як можна захистити себе в кіберпросторі.

 Під час години спілкування студенти запропонували присутнім приєднатися до акції «Біла стрічка», яка є символом проти всіх форм насильства над жінками та символом збереження материнства.

 Організатори заходу звернули увагу на те, що немає виправдання бездушності, цинізму, агресивності та жорстокості. І щоб не потонути в хвилях гніву, незадоволеності життям, які накладаються на не зовсім здоровий соціальний фон, закликали всіх берегти в собі людське, поважати в собі людину, бути взірцем людяності, доброти і любові.

 Студентами були виготовлені та поширені серед присутніх інформаційні буклети, плакати білі стрічки як символ боротьби з насильством над жінками та викорененням насильства у сім’ї. 

 

Про підсумки тижня толерантності

 «Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати над водою, як риби, нам не вистачає лише одного: навчитися жити на землі, як люди» (Б. Шоу).  Саме цьому мистецтву – жити з людьми і серед людей був присвячений тиждень толерантності, який проходив у нашому навчальному закладі з 13.11. по 17.11. 2017 року. Розпочався тиждень з випуску інформаційного вісника, який підготували викладач педагогічних дисциплін Таран В. О. та  психолог Баль О. В. Інформаційний вісник містив теоретичні і роздаткові матеріали, зокрема, тести, за допомогою яких бажаючі могли з’ясувати свій рівень розвитку толерантності, а також взяти з собою практичні рекомендації на кожен день що до виховання в себе толерантного ставлення до інших людей. Інформаційний вісник також підготували і студенти 531 групи – Лизогубова Анна та Цикало Валерія.

 14.11. 2017 року студенти 511 разом з наставником Щуцькою О. М. та практичний психолог Баль О.В. підготували та провели психологічну гру-акцію «Скринька гарного настрою».

 Під час акції кожен учасник освітнього процесу мав можливість висловити свої щирі побажання своїм одногрупникам, друзям, колегам.

 14.11. 2017 року практичним психологом було проведене практичне заняття для студентів 511 групи «Сходинки до толерантності». Протягом заняття студенти були включені в цікаві активні форми роботи: розробили правила толерантного спілкування, намалювали портрет толерантної особистості, дослідили рівень розвитку власної толерантності, а також познайомилися з тим, якими сходинками повинна крокувати особистість, щоб сформувати в себе толерантне ставлення до навколишнього світу.

 15.11. 2017 року студенти 241 групи та психолог Баль О.В. підготували та провели годину спілкування  «Толерантність – шлях до миру».

 Під час заняття студенти познайомили присутніх з поняттям «толерантність» та історією виникнення даного терміну. Протягом години спілкування учасники працювали в підгрупах, обговорювали ситуації, провели самодіагностику, побували у ролі дослідників, істориків, науковців та юристів, а також створили емблему толерантності. Наприкінці зустрічі присутні закріпили емблеми толерантності на гілочці, яку тримав голуб миру на знак того, що вони підтримують толерантне ставлення до всіх людей на планеті.

 Завершився тиждень толерантності  акцією «Вирощуємо дерево толерантності».

 Підводячи підсумки тижня толерантності, хочеться побажати, щоб життя було щасливим і спокійним, люди, що нас оточують, завжди розуміли, поважали і цінували один одного, а весь світ був оточений атмосферою добра і щедрості. Тому хочеться сказати кожному – будьте добрими, людяними, милосердними. Тоді ви побачите, наскільки яскраво світе довкола вас сонце!

 

 

 

Тиждень психологічної служби

 

Психологічний комфорт у закладі – важлива умова ефективності навчання і виховання, саморозвитку і самореалізації кожного учасника освітнього процесу, як студента, так і викладача. 

 З 23.10. по 27.10. 2017 року у закладі пройшов тиждень психологічної служби під назвою «Тиждень Дружби і Любові», протягом якого ми прагнули підтримати атмосферу співробітництва та творчості, які необхідні для співдружності та формування позитивних стосунків між студентами і викладачами.

 Розпочався тиждень з психологічної гри-акції «Крамниця добрих якостей», під час якої практичний психолог Баль О.В. разом із студентами 241 групи, Бруньовою Катериною та Куцай Інною, запропонували студентам та викладачам училища заглибившись у свій внутрішній світ, визначити свої негативні якості та обміняти їх в імпровізованій крамниці на позитивні якості.

 Наприкінці гри було проаналізовано, які ж негативні якості студенти та викладачі віддали до імпровізованої крамниці. Було з’ясовано, що лідером серед негативних якостей стала лінь; на другому місці – впертість; третє місце посіла сором’язливість. Крім вище зазначених якостей, що стали лідерами, учасники гри виділили наступні негативні якості, які потрапили до кошика: самозакоханість, неуважність, нестриманість. В ході гри студенти та викладачі мали можливість отримати якості, яких їм не вистачає у повсякденному житті: щирість, надійність, сумлінність, відповідальність, здатність прощати тощо.

 26.10. 2017Р. практичним психологом Баль О.В. було проведене практичне заняття для викладачів циклової комісії дошкільної, соціальної педагогіки, психології та окремих методик та для викладачів циклової комісії шкільної педагогіки на тему «Профілактика емоційного вигорання серед педагогів»,  лейтмотивом якого стали слова  Томаса Джефферсона «Сприймай усе легше. Усе, що ти робиш охоче не є тягарем». Під час заняття викладачі поглибили свої знання про синдром емоційного вигорання, його причини, основні симптоми та наслідки. Педагоги виконали практичні вправи та отримали інформацію про можливості використання власного особистісного потенціалу через методи саморегуляції емоційного стану для запобігання емоційного виснаження та зняття психоемоційного напруження.

 В ході заняття викладачі розробили практичні рекомендації що до запобігання емоційного виснаження та емоційного вигорання, а також отримали буклети, які містять поради з попередження стресового стану.

 27. 10. 2017 р. студенти 241 групи Бруньова Катерина, Куцай Інна та психолог Баль О.В. провели соціологічне опитування серед студентів та викладачів училища «Психологічний портрет училища». В ході опитування були визначені номінації «Найдопитливіші», «Найщедріші», «Найдобріші», «Найжиттєрадісніші», «Найкреативніші», «Найспортивніші», «Найкмітливіші». Учасники опитування мали можливість відзначити в даних номінаціях студентів та викладачів, які мають вище відмічені якості. Наприкінці гри переможці в номінаціях отримали побажання успіху, наснаги та творчості.

 Посмішка – ось що ми бажаємо кожному в цьому світі. Адже якщо ви прокинулися бадьорим, веселим і з посмішкою на прекрасному обличчі, то завдяки цьому ваш день пройде якнайкраще!

 

 

 

Про підсумки проекту «Творимо культуру миру разом»

 

Відповідно до плану роботи навчально-методичного центру психологічної служби Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти протягом листопада – грудня 2016 року в області було реалізовано соціальний проект «Творимо культуру миру разом». Мета проекту – підвищення громадянської активності учнівської та студентської молоді, формування демократичної культури юного покоління, сприяння психосоціальній підтримці учнів, студентів, які постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні та анексії Криму, профілактика міжособистісних конфліктів учнів, у тому числі із числа вимушено переміщених осіб.

 

У проекті взяли участь учні загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів, професійно-технічних навчальних закладів та студенти вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації області.

 

Даний проект був реалізований вищим комунальним навчальним закладом Сумської обласної ради «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка». У рамках проекту студентами педагогічного училища були проведені виховні заходи, акції, організована благодійна діяльність.

 

В ході реалізації проекту студенти прагнули показати, що культура миру починається в думках кожної людини, в її поглядах, переконаннях, вчинках. Кожен з нас може зробити внесок у збереження здорового соціального фону, адже майбутнє України залежить від кожного з нас, від культивування у суспільстві традиційних моральних цінностей, ідеалів добра та любові.

 

 

24 березня 2016 року студенти спеціальності "Дошкільна освіта" та "Соціальна педагогіка" під керівництвом викладачів Таран В.О. та Баль О.В. провели акцію"Дитинство: крок у щасливе майбутнє"

Студентська конференція у ВКНЗ СОР "Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка"

Майстер клас "Нехай квітує дерево родини", проведений викладачами Таран В.О. та Баль О. В. у місті Суми в рамках третіх обласних педагогічних читань з гуманної педагогіки "Виховуватися у моральному кліматі пам'яті" 

Заняття в ДНЗ "Чайка"   з використанням методу казкотерапії, проведене студентами 231 групи

Акція "Біла стрічка"

Практичне заняття для наставників груп "Вдосконалюємось у спілкуванні" .                            Тема заняття передбачала осмислення спілкування як важливого психологічного фактору формування та розвитку особистості.     

Майстер Клас "Нехай квітує дерево родини", місто Лебедин, ВКНЗ СОР "Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка"